Čištění ultrazvukem

Čištění ultrazvukem:
Princip čištění v ultrazvukové čističce je založen na principu kavitace (což je mechanické narušování povrchu prudkým nárazem kapaliny na předmět).

 

tragicFinal


Při rozsahu frekvence 20 až 40 kHz jde o rychlé čištění velkých nečistot, v rozsahu 40 až 70 kHz o jemnější čištění a pro 70 až 200 kHz velmi jemné čištění (například optiky).


Čistička je ideální pro opravy a údržbu elektronických součástek, mechanických součástí, optických prvků a rovněž i pro rozpouštění polymerů. Vana vyplachuje a čistí ultrazvukem i na místech, která jsou při mechanické čištění nedostupná.


Ultrazvuková čistička by měla být vybavena izolovanými měniči, díky tomu je použití čistička bezpečné. Velký průměr měničů poskytuje lepší výsledek čištění zvýšením účinnosti.


Princip čištění předmětů ultrazvukovou čističkou:
Kapalina ve vaně se dostane do všech míst, i těch, která jsou při mechanickém čištění nedostupná. V tekutině se v důsledku působení ultrazvuku tvoří mikroskopické bubliny, které se rozbíjejí o čištěný předmět, čímž ho čistí. Čisticí schopnosti jsou silnější, pokud čištěný předmět umístěme jak nejblíže k ultrazvukovým generátorům. Na čistící účinek má vliv také použitá čistící kapalina.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] je na vyschlé kůži. Nejsem si zatím jistý, zda je to 3 minutovým čištěním v ultrazvuku (…více zde), ale přisuzuji to […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x